O mnie


O mnie

Nazywam się Agata i kocham czekoladę. Kto mnie zna, ten potwierdzi. Lecz co zrobić, kiedy nagle dowiadujesz się, że przyczyną Twoich dolegliwości jest borelioza, podejmujesz się długotrwałej terapii antybiotykami i masz zakaz spożywania wszystkiego, co zawiera choć odrobinę cukru?

Przez kilka lat zmagałam się z niezidentyfikowanymi objawami, aż w styczniu 2020 odebrałam pozytywny wynik testu na boreliozę. Świadomość choroby i decyzja podjęcia trudnego leczenia metodą ILADS zmusiły mnie do całkowitej zmiany diety. Początkowo odstawiłam jedynie cukry proste, a w późniejszym czasie zrezygnowałam z glutenu oraz produktów mlecznych. Teraz wiem, że nigdy już nie wrócę do dawnych nawyków żywieniowych.

Na szczęście tematyka zdrowego odżywiania nie jest mi obca, przez pewien czas eksperymentowałam z dietą paleo, dodatkowo pogłębiam swoją wiedzę, czytając książki. Nie było mi więc trudno nagle przestawić się na “zdrowszy tryb życia”. Jednak wiem, że dla wielu osób rezygnacja z przetworzonej żywności, słodyczy, owoców może być nie lada wyzwaniem. W taki sposób pojawił się pomysł na bloga.
Chcę inspirować i podpowiadać, jak szybko przygotować zdrowe i smaczne posiłki.

Przepisy, które tutaj znajdziesz, wymyślam sama. Nie jest łatwo znaleźć receptury na posiłki, które spełniałyby wszystkie wytyczne, tj. bez cukru, glutenu i mleka. W swoich przepisach korzystam tylko i wyłącznie z nieprzetworzonej żywności i dokładnie analizuję składy wykorzystywanych produktów. Jeśli mam ochotę na majonez – zrobię go sama

Czym się kieruję przy przygotowywaniu posiłków, znajdziesz tutaj.

Dodatkowo zapraszam Cię na mojego Instragrama oraz Facebooka. W mediach społecznościowych dzielę się ciekawostkami kulinarnymi, naukowymi oraz chwalę się książkami, z których czerpię wiedzę.