O blogu

Witaj na moim blogu!

Skoro zaglądasz na tę stronę, zapewne chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o blogu Lyme yummy. Być może nurtuje Cię pytanie: “skąd w ogóle wziął się pomysł na jego utworzenie?”
Moim początkowym zamysłem było założenie bloga kulinarnego dla osób cierpiących na boreliozę, które poszukują inspirujących przepisów bez cukru, glutenu i mleka. Jednak pomysły na posiłki, które tutaj znajdziesz, są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich chcących odżywiać się po prostu zdrowo. Dlatego jeśli z jakichkolwiek względów zmuszony jesteś do zrezygnowania z tych trzech grup produktów, to trafiłeś w idealne miejsce.

Dzięki moim przepisom dowiesz się, co jeść i jak czerpać radość z posiłków, kiedy musisz całkowicie wyeliminować cukier, gluten oraz mleko ze swojej diety. Znajdziesz inspiracje prostych i pysznych dań, które będą dawać radość z ich spożywania i, co najważniejsze, odżywiać każdą komórkę Twojego ciała.

Blog ma być dla Ciebie inspiracją oraz wsparciem. Dowiesz się, że nie trzeba jeść nudno oraz spędzać długich godzin, gotując. Jedzenie znów będzie Ci sprawiało radość, a po pewnym czasie nowa dieta stanie się Twoim nawykiem i zaczniesz gotować „na oko”.

o blogu
Przykładowy przepis: Rolki z cukinii z lekko pikantną pastą słonecznikową

Pamiętaj, że blog ma charakter kulinarny, a nie popularnonaukowy. Moim celem jest dzielenie się pomysłami na posiłki bez cukru, glutenu i mleka.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, na czym polega “dieta przy boreliozie” (i czy w ogóle istnieje), zajrzyj tutaj.
Dodatkowo zapraszam Cię na mojego Instragrama oraz Facebooka. W mediach społecznościowych dzielę się ciekawostkami kulinarnymi, naukowymi oraz chwalę się książkami, z których czerpię wiedzę.


*Początkowym moim zamysłem przy zakładaniu tego bloga było publikowanie przepisów o jak najniższym indeksie glikemicznym. Jednak cały czas się dokształcam i doczytuję. Okazuje się, że przy przewlekłej boreliozie, której towarzyszą objawy o podłożu autoimmunologicznym, warto zrezygnować też z nabiału i glutenu. Zakładając tego bloga, nie zdawałam sobie z tego sprawy – stąd znajdziesz tutaj przepisy bazujące na produktach z glutenem i nabiałem. Jednak nie każdej osobie leczącej boreliozę lekarze zalecają eliminację glutenu oraz nabiału. Z tego względu postanowiłam te przepisy zostawić.